Čez teden bomo lahko na različnih ulicah, trgih in Lentovskih prizoriščih občudovali ulične predstavitve raznolikih skupin, ki bodo svoje delo na Festivalu predstavili od blizu in daleč. Včeraj je živo dvorišče na Slovenski ulici gostilo Perzijsko noč, kjer so šarmantne gostje iz Islamske republike Iran občinstvu skozi kulinariko, zgodbe in glasbo predstavile pomemben košček svoje zgodovine. Na ta način so želele ustvariti zanimanje za perzijsko kulturo in ustvariti temelje medsebojnega razumevanja. »Ljudem smo želeli pričarati perzijsko noč, ki jo lahko občutijo, vonjajo in okusijo. S seboj prinašamo miroljubno sporočilo. Smo prijazni ljudje in to želimo razširiti med druge kulture. Zato predstavljamo svojo kulturo in ljudstvo na drugačen način, kot ga večina ljudi dobi skozi medije,« so nam zaupale po predstavi. Predstavljena zgodba je vzeta iz knjige Šahname¸ki je polna drame, zgodovine in legend. V zgodbi mlad vojskovodja Sohrab napade Perzijo, nevedoč, da napada kraljestvo svojega očeta. Ko napad obeta dober razplet, ga zapelje perzijska princesa Gordafarid. Zveni znano? Kot da bi se v eni zgodbi srečali elementi Kralja Ojdipa ter Samsona in Dalile. Želite vedeti kako se zgodba konča? Najbolje, da jo preberete.
Kasneje pa je na Špeglceltu sledil nepozaben koncert za vse navdušence skupine Patetico, ki so po premoru ekskluzivno nastopili na Lentu. »Na Lentu je prav vedno čudovito nastopati, ima posebno festivalsko vzdušje. Mislim, da izvajalci radi prihajajo nazaj, končno se nekaj dogaja in rezultati so zmeraj dobri. Radi se vračamo in smo vedno veseli povabila,« je dejala pevka skupine Nika Perunović. Kot pravi skupina v prihodnje nima načrtov, a glede na izjemno število poslušalcev, ki jih niso pregnale niti rastoče temperature na prizorišču, bi jih morda morali imeti.
Glasbena poslastica večera pa je obiskovalce Festivala pričakala na Glavnem odru ob Dravi. Jamaican Legends & Bitty McLean združujejo največja imena reggae glasbe vseh časov. Ob 50. obletnici neodvisnosti Jamajke svoje delo predstavljajo povsod po svetu. Skupino sestavljajo kitarist Ernest Ranglin, je eden izmed začetnikov popularne glasbe na Jamajki, pianist Tyrone Downie, ki je bil v sedemdesetih letih član zasedbe Boba Marleyja, fenomena bobnar Sly Dunbar in basist Robbie Shakespeare ter pevec Bitty Mclean, ki se jim je pridružil le na par nastopih. »Imeti moraš res rad, kar počneš, verjeti moraš v ljubezen in energijo. Vedno je luč na koncu predora,« je povedal Robbie Shakespeare, ki naj bi vsaj polovico svojega življenja preživel v studiu. »Glasba zdravi, brez glasbe ne bi bilo sveta,« je prepričan Robbie, ki je skupaj z bobnarjem Dunbarjem napisal že več kot 200.000 pesmi. »Vsi smo umetniki na nek način. Bodi ustvarjalen, nič ne pride zlahka. Ne predaj se,«je še bilo njegovo sporočilo vsem mladim ustvarjalcem.